Sorting
Source
Katalog księgozbioru
(3)
Form of Work
Książki
(3)
Literatura faktu, eseje, publicystyka
(2)
Poradniki i przewodniki
(1)
Status
available
(3)
unavailable
(1)
Branch
Biblioteka Główna - Dorośli
(1)
Filia nr 2
(3)
Author
Grzywa Mateusz
(2)
Aynesworth Hugh
(1)
Grysztar Paweł
(1)
Klein Gerda Weissmann (1924- )
(1)
Michaud Stephen G
(1)
Year
2020 - 2025
(1)
2010 - 2019
(2)
Time Period of Creation
2001-
(2)
1901-2000
(1)
1939-1945
(1)
Country
Poland
(3)
Language
Polish
(3)
Audience Group
Dorośli
(1)
Rodzice
(1)
Demographic Group
Literatura amerykańska
(1)
Literatura żydowska
(1)
Subject
Bundy, Ted (1946-1989)
(1)
Dzieci
(1)
Holokaust
(1)
II wojna światowa (1939-1945)
(1)
Kara śmierci
(1)
Klein, Gerda Weissmann (1924- )
(1)
Nastolatki
(1)
Ocaleni z Holokaustu
(1)
Seryjni zabójcy
(1)
Smartfon
(1)
Urządzenia mobilne
(1)
Uzależnienie od Internetu
(1)
Wychowanie w rodzinie
(1)
Zabojstwo na tle seksualnym
(1)
Zabójstwa seryjne
(1)
Żydzi
(1)
Subject: time
1901-2000
(2)
1939-1945
(1)
1945-1989
(1)
Subject: place
Bielsko-Biała (woj. śląskie)
(1)
Stany Zjednoczone (USA)
(1)
Genre/Form
Pamiętniki i wspomnienia
(1)
Poradnik
(1)
Wywiad dziennikarski
(1)
Domain
Historia
(1)
Informatyka i technologie informacyjne
(1)
Prawo i wymiar sprawiedliwości
(1)
Psychologia
(1)
3 results Filter
Book
In basket
Na okładce : Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła zagładę
„Wszystko za życie” to niezapomniana historia sześcioletniej gehenny Gerdy Weissmann Klein, ofiary nazistowskiego okrucieństwa - od dzieciństwa w rodzinnym domu w polskim Bielsku po wręcz cudowne ocalenie i wyzwolenie przez amerykańskich żołnierzy w czeskich Volarach. Gerda zabiera czytelnika w przerażającą, lecz przepełniającą nadzieją podróż. Błoga, idylliczna młodość nastoletniej Gerdy legła w gruzach, gdy we wrześniu 1939 roku naziści wkroczyli do Polski. Choć najeźdźcy przez pewien czas pozwalali Weissmannom żyć w piwnicy ich domu, ostatecznie rozdzielili rodzinę i wywieźli jej członków do niemieckich obozów pracy. W ciągu kolejnych kilku lat Gerda została pozbawiona wszystkiego poza życiem. Nim wojna dobiegła końca, straciła rodziców, brata, dom, dobytek i wszystko, co było jej drogie. Na przekór koszmarnym przejściom młoda kobieta nie straciła hartu ducha i wiary w człowieczeństwo. W mrokach niemieckich obozów wraz z przyjaciółkami zdołała zbudować wspólnotę, opartą na miłości i braterstwie. Chociaż naziści okradli je z istoty młodości i życia, udało im się przetrwać barbarzyństwo dręczycieli. Piękna opowieść Gerdy niesie bezcenny przekaz dla każdego z nas. Opowiada o strasznej pożodze i krzywdzie ubiegłego stulecia, lecz daje też nadzieję, że z nienawiścią można wygrać. [nota wydawcy].
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. 929 "1939/1945" Weissmann G. (1 egz.)
Book
In basket
Ta książka stała się inspiracją dla najbardziej sensacyjnego serialu dokumentalnego stacji Netflix w 2019 roku. Największy seryjny morderca w historii przedstawia swoją wersję wydarzeń. Ted Bundy. Rozmowy z mordercą zawiera w sobie treść wywiadu przeprowadzonego z samym Tedem Bundym. Nagrania z celi śmierci trwają sto pięćdziesiąt godzin. Wywiad został przeprowadzony przed egzekucją Bundy’ego, który został stracony na krześle elektrycznym na Florydzie. Szokujące wyznania Bundy’ego, którymi podzielił się z dziennikarzami Stephenem G. Michaudem i Hugh Aynesworthem, odkrywają przerażający i wynaturzony umysł najbardziej znanego seryjnego mordercy. Największy seryjny morderca w historii przedstawia swoją wersję wydarzeń. Był sadystycznym mordercą. Był mistrzem manipulacji. Ofiarami jego makabrycznych zbrodni padło przynajmniej trzydzieści niewinnych młodych kobiet. Oczekując na egzekucję na krześle elektrycznym, najbardziej osławiony seryjny morderca Ameryki w końcu zabrał głos… i zapewnił nam przerażający wgląd w swój wynaturzony umysł. Oto spowiedź Teda Bundy’ego. Ta książka stała się inspiracją dla najbardziej sensacyjnego serialu dokumentalnego stacji Netflix w 2019 roku. Aby w pełni zrozumieć rozmowy z Tedem Bundym i poznać jego wypaczony umysł wydawnictwo poleca w pierwszej kolejności lekturę reportażu "Ostatni żywy świadek", który jest wprowadzeniem do świata zbrodni Teda Bundy'ego.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. Prawdziwe historie kryminalne (1 egz.)
Book
In basket
Autorką książki jest ekspertka ds. zdrowia publicznego, która prowadzi również popularnego bloga Rants from Mommyland. Jak wychowywać dziecko we współczesnym świecie, kiedy już kilkulatkowie mają dostęp do smartfonów? Jak chronić swoje dziecko przed tym, co znajduje się w sieci i jednocześnie skorzystać z możliwości, jakie oferuje wirtualny świat? Do świata smartfonów wkraczają coraz młodsze dzieci i to w okresie największych zmian rozwojowych. Popełnianie błędów to naturalny i potrzebny element dorastania. Jak rodzice mogą pomóc swoim dzieciom i wesprzeć je, kiedy social media mają zdolność potęgowania tych błędów i ich konsekwencji? Zamiast martwić się i wyobrażać sobie najgorsze scenariusze, dzięki tej książce rodzice otrzymują szerszy kontekst tego, czym dla dzieci jest wirtualny świat. Autorka, bazując na wnikliwych wywiadach z nauczycielami, psychologami oraz samymi dziećmi, oferuje praktyczne porady nie tylko na temat sposobów, jak rodzice mogą pomóc, by dzieci uniknęły pułapek współczesnej wirtualnej rzeczywistości, ale również rzetelnie przedstawia, jak dostrzec zalety tego, że dzieci wychowują się z telefonami w rękach.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Biblioteka Główna - Dorośli
There are copies available to loan: sygn. 159.9 (1 egz.)
Filia nr 2
All copies are currently on loan: sygn. 159.9 (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again